Molitva za oslobođenje od navike psovanja

Stvoritelju svega svijeta, zagadili smo zrak koji udišemo, vodu koju pijemo, zemlju koja nas hrani. Jednako je tako zagađen zrak naše duše i tkivo našeg duha mnoštvom ružnih riječi i svakojakih psovki.

Image result for Molitva za oslobođenje od navike psovanja

Oprosti mi Bože, što tvoje ime, ime tvoga Sina Isusa Krista, Blažene Djevice Marije i tvojih svetih izgovaram nedolično. Znam da time blatim svoje lice, trujem svoju dušu i duše drugih, osobito djece. Ispraznim osjećam i svoje opetovano traženje oproštenja, a još ispraznijim svoje opravdavanje. Jednostavno nemam razloga ni za kakvu psovku i ničim je ne mogu opravdati.

Gospo draga, Djevice prečista i blaga, oslobodi me od odvratne navike psovke. Učini, ponizna službenice Božja, da zajedno s tobom neprestano veličam sveto Ime Božje. Hvala ti, nebeska Majko! Amen.