Neka vam ova molitva bude pri ruci tijekom cijelog dana.

Dvije najmoćnije ženske zagovornice Crkve moraju zaisigurno su Majka Terezija iz Kalkute i Djevica Marija. Tijekom dugog života Majke Tereze na zemlji, koja je bila u potpunosti posvećena pomaganju drugima ipak je trebala Božju pomoć. Osoba kojoj se često obraćala bila je Blažena Djevica Marija, piše Aleteia.

Postoje mnogi citati koji svjedoče o ljubavi Majke Tereze prema Mariji, ali ovaj citat ne otkriva samo njezinu ranjivost – kao i sve majke danas – nego kako je dobila potrebnu podršku.

 

Ako se ikad osjećate uznemireno tijekom dana – pozovite našu Gospu izgovarajući ovu jednostavnu molitvu:
‘Marijo, Majko Isusova, molim te budi moja Majka sada’ Moram priznati – ova molitva me nikada nije iznevjerila.

 

Ovu jednostavnu molitvu nije samo lako zapamtiti, već je možete izgovoriti u bilo kojem trenutku dana. Bez obzira pokušavate li rukovoditi neposlušnom djecom ili radite neki zahtjevni posao, podsjetnik je da Mariju pozovete kao što dozivate svoju zemaljsku majku. Međutim, prava je ljepota ove molitve u tome što kad je odlučite izgovoriti, počastili ste dvije majke Crkve- Majku Tereziju i Majku Mariju.