Pobožnost u čast sedam žalosti Marijinih

Sveta Brigita Švedska imala je više ukazanja za svoga života.

 

U jednome od tih ukazanja, Marija, Majka Božja, objavila je svetici pobožnost na čast sedam njenih žalosti. Marija je mnogo trpjela za života na Zemlji i ova pobožnost je razmišljanje o njenim patnjama i suzama. Marija je obećala milosti onima koji će moliti (svaki dan) i širiti ovu pobožnost:

1. Imat će mir u obitelji.

2. Blažena Djevica Marija primit će i uslišati sve njihove molitve koje budu u skladu s Božjom voljom i na spasenje njihove duše.
3. Vječnu radost s Isusom i Marijom u slavi.

Pobožnost se sastoji u tome da se svaki dan u tjednu pročita kratki uvodni tekst za pojedini dan i zatim se izmoli sedam Zdravomarija (u čast sedam Marijinih žalosti). Možete započeti od bilo kojeg dana u tjednu.

– Bože, u pomoć mi priteci.
– Gospodine, pohiti da mi pomogneš.

1. Slavim te, žalosna Majko Marijo, radi žalosti koju je oćutjelo tvoje nježno srce po proročanstvu starca Å imuna. O, ljubezna Majko, po svom rastuženom srcu isprosi mi od Boga krepost poniznosti i dar svetog straha Božjega. 7 Zdravomarija…

 

2. Slavim te, žalosna Majko Marijo, radi straha što ga je oćutjelo tvoje nježno srce pri bijegu i za vrijeme tvoga boravka u Egiptu. O, ljubezna Majko, po svom bojazni ispunjenom srcu isprosi mi krepost darežljivosti, osobito prema siromasima, i dar pobožnosti. 7 Zdravomarija…

 

3. Slavim te, žalosna Majko Marijo, radi strave koja je obuzela tvoje brižno srce kad se tvoj mili Isus izgubio. O ljubezna Majko, po svom zabrinutom srcu isprosi mi krepost čistoće i dar znanja. 7 Zdravomarija…

 

4. Slavim te, žalosna Majko Marijo, radi groze koja je obuzela tvoje srce kad si susrela Isusa gdje nosi križ. O ljubezna Majko, po svom ljubavlju i bolju ispunjenom srcu isprosi mi krepost strpljivosti i dar jakosti. 7 Zdravomarija…

 

5. Slavim te, žalosna Majko Marijo, radi muka što ih je podnijelo tvoje velikodušno srce kad si stajala kod Isusa u njegovoj smrtnoj borbi. O ljubezna Majko, po svom mukotrpnom srcu isprosi mi krepost umjerenosti i dar savjeta. 7 Zdravomarija…

 

6. Slavim te, žalosna Majko Marijo, radi rane koja je zadana tvome milosnom srcu kad su sulicom proboli Isusov bok i ranili njegovo ljubljeno Srce. O ljubezna Majko, po svom probodenom srcu isprosi mi krepost bratske ljubavi i dar razuma. 7 Zdravomarija…

 

7. Slavim te, žalosna Majko Marijo, radi boli koju je oćutjelo tvoje ljubezno srce kad su Isusa položili u grob. O ljubezna Majko, po svom rastuženom srcu isprosi mi krepost revnosti i dar mudrosti. 7 Zdravomarija…

– Moli za nas, prežalosna Djevice.
– Da dostojni postanemo obećanja Kristovih.

Pomolimo se. Molimo te, Gospodine Isuse Kriste, udijeli nam milostivo da se sada i u času naše smrti kod tvoga božanskoga milosrđa za nas zauzme Blažena Djevica Marija, Majka tvoja, kojoj je mač boli probo dušu u času muke tvoje. Po tebi, Isuse Kriste, Spasitelju svijeta, koji s Ocem i Duhom Svetim živiš i kraljuješ u vijeke vjekova. Amen.