ČISTA SRIJEDA – PEPELNICA

ČISTA SRIJEDA – PEPELNICA

 

U srijedu  započinje korizma s Čistom srijedom ili Pepelnicom. Korizma je kao što znamo 40-dnevno vrijeme molitve, posta i pokore u kojoj se duhovno pripremamo za najveći kršćanski blagdan Uskrs. Na pepelnicu je strogi POST I NEMRS, što znači da se toga dana  moramo potpuno uzdržavati od mesne hrane, a smijemo jesti tek toliko da ne budemo jako gladni.

Na Pepelnicu je sv. Misa u   Andrijaševcima u 18,00. Na njoj ćemo ćemo imati obred posipanja pepelom u znak naše pokore i želje za obraćenjem. Iskoristimo ovu korizmu da načinimo zaokret u svome životu te se  približimo Bogu i vječnom spasenju!

 

jesus-g309fe4d3c_640

POBOŽNOST KRIŽNOG PUTA

 

Korizma je vrijeme kada mi kršćani obavljamo pobožnost križnog puta u kojoj posebno razmatramo otajstava Isusove muke, patnje i smrti. Kao i prijašnjih godina i ove korizme  križni put ćemo obavljati utorkom, petkom i nedjeljom u 18 sati.

PRIDRUŽITE SE VIBER KANALU VJERA UFANJE LJUBAV