Molitve sv. Ivanu Boscu

 

Sveti Ivane Bosco, oče i učitelju mladeži, koji si toliko radio za spas duša, vodi nas u nastojanju, da spasimo sebe i bližnjega. Pomozi nam svladati strasti i ljudski obzir. Uči nas ljubiti Isusa u PresvetomOltarskom Sakramentu, Mariju Pomoćnicu i Svetog oca papu. Izmoli nam milost, da sretno umremo i dođemo u nebo. Amen.

 

Molitva sv. Ivanu Boscu

Bože, ti si potaknuo svetog svećenika Ivana Bosca da mladeži bude otac i učitelj. Nadahni i nas ljubavlju kakvu je on imao da tražimo duše i tebi jedinome služimo. Po Kristu, Gospodinu našemu. Amen.

 

Molitva don Boscu za otkrivanje životnog poziva

Gospodine Bože, ti stvaraš čovjeka i ti ga pozivaš. Meni nije jasno kamo me zoveš, ne znam put kojim trebam poći, a mnoge me stvari privlače i zbunjuju obećanjima varljive sreće. Po zagovoru svetog Ivana Bosca, koji je mladima pomogao otkriti vlastiti životni poziv, pomozi mi da upoznam tvoju volju i daj mi hrabrosti da je odlučno slijedim. Daj da pronađem onu istinsku radost, koja se rađa kada život darujemo drugima poradi tvoga Imena. Amen.

Sveti Ivane Bosco, moli za nas!