Pet biblijskih citata koji će u vama probuditi nadu

U ljudskom životu neizbježno je da će se dogoditi osobne i velike svjetske tragedije zbog kojih možemo pasti u očaj te prestati vjerovati u lijepu budućnost. No Biblija nas podsjeća da svoju nadu trebamo staviti ne u zemaljske stvari, nego u Boga.

 

Popularna katolička stranica  Aleteia  stoga je odlučila donijeti nekoliko citata iz Svetog pisma koji će vam povratiti nadu.

  1. Al` onima što se u Jahvu uzdaju snaga se obnavlja, krila im rastu kao orlovima, trče i ne sustaju, hode i ne more se (Iz 40, 31)
  2. A Bog nade napunio vas svakom radošću i mirom u vjeri da izobilujete u nadi snagom Duha Svetoga. (Rim 15, 13)
  3. k cilju hitim, k nagradi višnjeg poziva Božjeg u Kristu Isusu (Fil 3, 14)
  4. Ta ova malenkost naše časovite nevolje donosi nam obilato, sve obilatije, breme vječne slave jer nama nije do vidljivog nego do nevidljivog: ta vidljivo je privremeno, a nevidljivo – vječno (2Kor 4, 17-18)
  5. Jer ja znam svoje naume koje s vama namjeravam – riječ je Jahvina – naume mira, a ne nesreće: da vam dadnem budućnost i nadu (Jer 29, 11)

Aleteia | Bitno.net