Pobožnost tisuću Zdravomarija

U nekim krajevima Europe, prema jednoj staroj tradiciji, kada se htjela dobiti neka milost od Majke Božje, običavalo se moliti tisuću Zdravomarija uoči nekog Marijinog blagdana ili na sami dan.

Plodovi i milosti koji su se dobivali preko te pobožnosti bili su veliki tako da se ta pobožnost brzo proširila u prošlim stoljećima u svim zemljama katoličke vjere. Također, sv. Faustina Kowalska, čitamo u njezinu dnevniku, poznavala je tu pobožnost.

Sveti padre Pio svaki dan je molio 30 krunica: više od tisuću Zdravomarija. Sjetimo se Isusove prispodobe o udovici koja je stalno dosađivala sucu (Lk 18, 1-5.) Da bi se olakšala ta pobožnost, Tisuću Zdravomarija može se i ovako moliti: 40 Zdravomarija svaki dan u 25 dana prije Božića, Gospinih blagdana ili za neku potrebu.