Krunica Imenu Isusovu

Isus, Ime nad svakim imenom. Ime u kojem imamo autoritet i vlast nad svakim zlom. Ime u kojem smo spašeni i otkupljeni. Krunica Imenu Isusovu se moli kod napada zloga, posebno u trenucima sumnje i nevjere.
Moli se na Gospinu krunicu, posle riječi Isus, dodaju se zazivi.
Na mala tri zrna moli se
1. Koji neka nam umnoži vjeru.
2. Koji neka nam učvrsti ufanje.
3. Koji neka nam usavrši ljubav.
Desetice krunice
1. Čije je Sveto Ime utjeha i radost.
2. Čije je Sveto Ime moćno.
3. Po čijem Svetom Imenu dobivamo milosti.
4. Čije je Sveto Ime strah zlom neprijatelju.
5. U čijem naj je Svetom Imenu pobjeda i spas.
Na veliko zrno moli se:
O moj Isuse oprosti nam naše grijehe, očuvaj nas od paklenoga ognja i po snazi Svoga svetoga Imena oslobodi nas od zlobnoga neprijatelja i dovedi u raj sve duše osobito one kojima je najpotrebnije tvoje milosrdje. Amen.

medjugorje.info