Gospa od Guadalupe i suze koje mirišu na ruže

Suze su mirišale na ruže, što smo više brisali to su više tekle, plakali smo zajedno s njom, svjedoči upravitelj Crkve.

Kip Gospe od Guadalupe lio je suze u crkvi u Novom Meksiku. Zbilo se to u vrijeme podnevne mise u crkvi Gospe od Guadalupe  u nedjelju, 20. svibnja.

Novinari su razgovarali s upraviteljem crkve Judyem Ronquillokrozom koji je objasnio da u njihovu crkvu stane samo 250 ljudi pa se toga dana misa održavala u župnoj dvorani u koju stane 700 ljudi. Ljudi su još za vrijeme mise primjetili da su se na kipu pojavile suze ali nisu bili sigurni o čemu se radi pa nisu željeli prekidati svetu misu, objasnio je. Kad je misa završila ljudi su se približili i vidjeli da Gospa zaista plače

Župnik fra Jose Pepe Segura koji je predvodio svetu misu u dole priloženom videu objašnjava kako on na početku nije shvatio ništa. Nakon mise otišao je van crkve i pozdravljao ljude kad su mu župljani prišli te rekli: ‘Oče, dođite brzo, Djevica Marija plače’.

 

Otac Pepe otišao je do kipa te rekao ljudima da pobrišu kip maramicama. I kako svjedoči, iako su ljudi neprestano brisali kip, suze su se i dalje pojavljivale.

‘Tad sam shvatio da Ona zaista plače’, svjedoči on.

Upravitelj Ronquillo nije bio u podne mise, ali je bio u toj zgradi i otišao je kući kada je misa bila gotova.

 

‘Naša tajnica me pozvala da se brzo vratim govoreći: ‘Gospe od Guadalupe plače’, rekao je Ronquillo.

‘Mislio sam da se šali te joj rekao: Ne laži mi. Ako želiš da se vratim, hoću ali nemoj mi lagati’.

‘Ja nikada ne bi lagala o nečemu takvom, rekla mi je tajnica, a ja sam tada požurio natrag do crkvene dvorane i vidio. Ona je plakala. Što smo više brisali suze, više je plakala. Plakali smo  s njom. Suze su se slijevale niz lice, niz prsa i uskoro je tamo nastala lokva. Ali ta lokva nije izgledala kao voda, bila je nekako masna i imala je miris ruže. Plakala je cijeli dan.’

 

U ponedjeljak, kako svjedoče,  suze su i dalje bile vidljive, a dva svećenika obrisala su te suze. No, Gospa je opet jako zaplakala i u utorak i u četvrtak, a nakon toga kip više nije plakao.

Iako Gospa od 24. svibnja više nije plakala, ljudi dolaze sa svih strana kako bi vidjeli kip i molili krunicu pred njim. U početku zgrada je za sve bila otvorena 24 sata, međutim sad je otvorena samo 3 sata dnevno za molitvu.

‘Kad imaš vjeru, vjeruješ u čuda’, rekao je Ronquillo dodajući: ‘ali opet, nemam riječi kojima bi objasnio kakav je osjećaj vidjeti te Gospine suze na kipu. Kad nešto takvo vidite, vjera jednostavno jača’, dodao je.

 

Nadbiskupija Las Cruces trenutno vodi istragu. Oni su prikupili uzorke suza  i poslali ih u laboratorij za ispitivanje. Rezultati se uskoro očekuju.

Suze koje liju kipovi Gospe diljem svijeta zapravo su vrlo učestale kroz povijest crkve.

No, organizacija Herald Of Gospel, priznata od Katoličke crkve,  prema pisanju Mystic Posta objavila je kako je čak 11 kipova Gospe plakalo na raznim dijelovima svijeta u posljednja dva mjeseca.

Objavili su da je 21. travnja isto za vrijeme svete mise proplakao kip u San Joseu, na Costa Rici te da je još četiri kipa Gospe Fatimske plakalo u raznim dijelovima svijeta. Također, u Španjolskoj, mali kip Gospe Fatimske kojeg je jedna djevojčica donijela kući proplakao je krvavim suzama.

Katolička Crkva nikada se nije previše posvećivala ovom nadnaravnom fenomenu ali nije ga niti branila.

Jednostavno, na nama je vjernicima da prihvatimo ove suze naše Majke kao znak upozorenja i približimo se Bogu, ili da ga  jednostavno ignoriramo, po svojoj volji. Nekima će ove suze ojačati vjeru i privući ih bliže Bogu, a nekima ni suze neće pomoći da shvatimo koliko opačinama svijeta ranjavamo Krsta samog i Srce njegove Majke.

Naime, nije slučajno da je proplakala Gospa Guadalupe, zaštitnica nerođene djece, pored milijuna stravično ubijene djece u utrobama majki diljem svijeta.

Zaista, nije slučajno, da ova Gospa koja se na čudesan način ukazala siromašnom Juan Diegu što je tada potaklo cijeli meksički narod na obraćenje i prestanak ritualnog žrtvovanja djece koje su do tada prakticirali, sada ponovno plače.

No, tko mari za znakove neba danas, kome je to potrebno kad mi sve znamo, kad smo toliko napredniji od Asteka koji su vadili srca maloj djeci,  zar ne?

Majko, moli za nas, i oprosti.

dnevno.hr